Sprawdź kogo szukamy

Wzrost zainteresowania telemedycyną

W ostatnim okresie bardzo modne, a zarazem potrzebne, stają się usługi wykorzystujące technologie związane z komunikacją i wymianą danych na odległość. Jedną z takich usług są telekonsultacje medyczne. Z danych z naszych platform medycznych wynika, że korzystanie z telekonsultacji medycznych w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku wzrosło niemal dwukrotnie, w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

- W pierwszych miesiącach 2020 roku odnotowaliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania telekosultacjami, a panująca obecnie na świecie sytuacja i wprowadzone obostrzenia związane z przemieszczaniem się jeszcze bardziej wyostrzyły ten trend. W marcu bieżącego roku zapotrzebowanie na konsultacje telemedyczne wzrosło aż o 447 p.p., a w kwietniu o 311 p.p. – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w naszej firmie.

Najbardziej atrakcyjny serwis assistance

Ten trend zdaje się potwierdzać nasze badanie „Rynek usług Assistance widziany oczami klientów„ które zrealizowaliśmy na początku tego roku. Respondenci za jeden z najbardziej atrakcyjnych serwisów assistance w 2019 roku wskazali telefoniczne konsultacje z lekarzem (27 proc., wzrost o 3 p.p. w porównaniu do 2018 roku).

- W ostatnich latach mocno stawialiśmy i nadal będziemy stawiać nacisk na tworzenie rozbudowanych pakietów z ochroną zdrowia gwarantujących dostęp do telekonsultacji medycznych a także urządzeń telemedycznych. Wykorzystanie technologii medycyny zdalnej, od monitoringu pracy serca i aplikacji mobilnej, po wideo i telekonsultacje – to jest coś na czym bardzo się skupiamy. W naszej ofercie takie rozwiązania są już dostępne od kliku lat i cieszą się ogromnym zainteresowaniem – dodaje Piotr Ruszowski.

Zatem wszyscy powinniśmy przyzwyczaić się do zmian, które wchodzą do naszej pracy i do naszego życia. Nie tylko konsultacje z lekarzem przez telefon, ale również aplikacje mobilne do monitorowania stanu zdrowia, wideokonsultacje, a nawet niektóre badania diagnostyczne na odległość już niedługo staną się standardem.